Węgiel aktywny Storms 1,7 l.

Węgiel aktywny kokosowy pozyskiwany jest z łupin orzecha kokosowego i zalicza się do najszlachetniejszych odmian węgla stosowanego w gorzelnictwie. Charakteryzuje się bardzo wysoką jakością. Prezentowany węgiel marki Storms wykonany został specjalnie do oczyszczania alkoholu. Produkt stosowany jest do odbarwiania, klarowania i oczyszczania w produkcji gorzelniczo-spirytusowej i spożywczej.

Ziarnisty gorzelniczy węgiel aktywny kokosowy z racji swoich właściwości znajduje się w czołówce węgli stosowanych w gorzelnictwie. Produkt posiada wysoką zdolność absorbowania substancji organicznych. Bardzo wysokiej jakości węgiel stosowany jest w gorzelnictwie do dezodoryzacji cieczy, co poprawia zapach i smak destylatu oraz eliminuje zapach drożdży. Ponadto, produkt łagodzi smak i zapach alkoholi. Należy pamiętać, że nie jest to węgiel do przemysłowego oczyszczania wody i powietrza, tylko i wyłącznie do oczyszczania alkoholu.


Przed użyciem


Przed użyciem należy namoczyć węgiel w wodzie destylowanej. Na dobę przed użyciem można też produkt przepłukać wrzątkiem od 2 do 3 razy. Jeśli chcemy, żeby węgiel aktywny jak najlepiej spełnił swoje zadanie, musimy wykonać trzy zadania. Pierwsze polega na rozcieńczeniu alkoholu do max 50% przed filtrowaniem. Oczyszczanie jest bowiem najskuteczniejsze, kiedy moc alkoholu nie przekracza 45% i ciecz ma niską temperaturę, Drugie wymaga dobrego schłodzenia alkoholu przed filtrowaniem. Odpowiednia temperatura to poniżej 10°C. Otóż wysokie stężenie alkoholu oraz wysoka temperatura sprawiają, że trudniej jest oddzielić zanieczyszczenia od cieczy. Przed oczyszczaniem, dobrze więc alkohol schłodzić w zamrażarce. Trzecie zadanie określa przepływ alkoholu przez filtr, który powinien być powolny.


Stosowanie węgla


50 gram. węgla aktywnego marki Storms wystarcza na oczyszczenie aż 1 litra spirytusu. Warto dodać, że węgiel aktywny można stosować wielokrotnie. Na jednym napełnieniu cylindra możemy przefiltrować od 15 do 20 litrów. Pamiętajmy jednak, że nadmierne zużycie węgla aktywnego spowoduje gorszy smak destylatu. Wówczas należy wsypać świeżą porcję produktu. Przed użyciem dwu- lub trzy-krotnie przepłucz węgiel wrzątkiem. Węgiel aktywny dobrze wykorzystywać razem z zestawami do filtracji lub po prostu wsypać do słoika z cieczą, którą chcemy za jego pomocą oczyścić. Wówczas zawartość słoika trzeba pozostawić na kilka dni i często mieszać. Pamiętaj, że im dłużej pozostawimy ciecz z węglem w słoiku, tym lepiej. Po skończonym procesie oczyszczania należy przecedzić płyn, aby pozbyć się użytego przez nas węgla. Dzięki tej czynności możemy też odzyskać alkohol z nieudanej nalewki bądź wódki smakowej. W takiej sytuacji należy użyć większej ilości węgla, czyli od 80 do 100 gram na 1 litr cieczy. Proces wygląda dokładnie tak samo, jak opisano powyżej, a po jego ukończeniu będziemy mogli wykorzystać alkohol do przyrządzenia nowej nalewki lub wódki smakowej.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 546

E-mail: kontakt@kozuba.pl

O czym należy pamiętać przy produkcji alkoholu? Co jest niezbędne do jego wykonania w domu? Czy węgiel aktywny to dobry produkt filtrujący? Odpowiedzi na te inne pytania właśnie na naszej stronie!