Węgiel aktywny Coobra 12,5 kg

Węgiel aktywny Coobra to jeden z najlepiej sprawdzonych produktów na rynku, który służy do dokładnego oczyszczaniu domowych destylatów. Węgiel Coobra bardzo skutecznie usuwa niepożądane substancje odpowiedzialne za nieprzyjemny smak i przykry zapach. Za jego pomocą z łatwością przygotujemy smaczny trunek domową metodą. Co więcej, przy użyciu naszego produktu możemy oczyścić również wodę lub odzyskać alkohol z nieudanej nalewki lub wódki smakowej.

Filtrujące właściwości węgla są znane ludzkości już od tysiącleci. W starożytności stosowano go między innymi w medycynie. Z uwagi na liczne pory i wyjątkowe zdolności adsorbcyjne, węgiel do dziś stanowi najskuteczniejszą domową metodę filtracji. Węgiel aktywny idealnie nadaje się zatem do filtrowania, oczyszczania wody lub destylatów w wyniku czego otrzymany płyn jest czysty w smaku i zapachu.


Właściwości węgla aktywnego Coobra


Oferowany produkt waży 12,5kg, co równia się około 16,9 małych torebek. Granulacja węgla aktywnego Coobra wynosi 0,43 – 1,7mm, a powierzchnia aktywna wynosi 1050m²/g. Z uwagi na swoją unikalną, porowatą strukturę, węgiel aktywny posiada niezwykle silne zdolności absorpcyjne. Węgiel Coobra przygotowany jest w formie specjalnego granulatu, który wykorzystywany jest powszechnie do oczyszczania destylatów alkoholowych ze związków zapachowych, które mogą psuć smak trunku. Węgiel skutecznie pochłania te zapachy, dzięki czemu otrzymujemy czysty alkohol wolny od niepożądanych aromatów, które w negatywny sposób przekładają się na smak i jakość przyrządzanych przez nas wysokoprocentowych trunków. Jeśli więc zależy wam na wysokiej jakości waszej nalewki czy wódki smakowej, warto zadbać o wcześniejszą filtrację za pomocą węgla aktywnego. Dzięki niemu wasze specjały zaskoczą wszystkich!


Sposób użycia węgla aktywnego Coobra


Proces filtrowania za pomocą węgla aktywnego Coobra przeprowadza się łatwo. Na wstępie węgiel należy przepłukać się dwu- lub trzy-krotnie wrzątkiem przez sitko. Dopiero po takim oczyszczeniu produkt nadaje się bezpośrednio do wsypania do tuby filtracyjnej. Oznacza to, że można zacząć filtrację alkoholu. W sytuacji, gdy nie posiadamy tuby filtracyjnej, możemy zastąpić ją zwykłym słojem. Ta metoda polega na tym, że do słoja wlewamy spirytus oraz odpowiadającą mu porcję węgla. Ogólnie przyjmuje się, że do oczyszczenia 1 litra spirytusu potrzeba 50 gram. aktywnego węgla. Po oczyszczeniu produktu, odmierzeniu odpowiedniej ilości i zalaniu spirytusu, trzeba odstawić ciecz od 2 do 3 tygodni w ciemnym miejscu, jakiś czas potrząsając. Wadą tej metody jest niestety jej czasochłonność, natomiast efekt końcowy jest identyczny, gdybyśmy użyli tuby filtracyjnej. Tuba znacznie przyśpiesza cały proces. Zużyty już węgiel odznacza się gorszym smakiem filtrowanego destylatu, jednak można go użyć ponownie. Dopiero gdy jego efekt przestanie nas satysfakcjonować, należy dosypać porcję świeżego węgla.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 546

E-mail: kontakt@kozuba.pl

O czym należy pamiętać przy produkcji alkoholu? Co jest niezbędne do jego wykonania w domu? Czy węgiel aktywny to dobry produkt filtrujący? Odpowiedzi na te inne pytania właśnie na naszej stronie!