Jaki węgiel aktywny jest najlepszy - TOP 5

Wbrew panującym powszechnie przekonaniom samodzielne przygotowanie wysoko oprocentowanego alkoholu dobrej jakości wcale nie jest łatwym zadaniem. Odrobina wprawy i użycie odpowiedniego, specjalistycznego sprzętu, pomoże przyrządzić nam wyśmienite trunki nawet w warunkach domowych. Jednym z najważniejszych etapów w domowej produkcji napojów o wysokiej zawartości alkoholu jest bardzo dokładne oczyszczanie destylatu. W tym celu należy użyć węgla aktywnego. Oto lista najlepszych produktów na dostępnych na rynku.

Do odpowiedniego przeprowadzenia procesu filtracji nastawu zaleca się wykorzystanie węgla aktywnego. Jest to substancja o wyjątkowych, wręcz doskonałych właściwościach absorpcyjnych. Oznacza to, że węgiel aktywny posiada dużą zdolność do wchłaniania różnego rodzaju niepożądanych substancji, w tym szkodliwych związków, jakie mogą znajdować się w alkoholowym destylacie. Nieusunięte sprawią, że przygotowywany trunek będzie posiadał przykry smak i aromat. Oto produkty, które pozwolą uniknąć takich przykrych i niechcianych rezultatów.


MixerMan


Działanie węgla aktywnego MixerMan polega głównie na eliminowaniu mikro-zanieczyszczeń, odbarwianiu alkoholu, usuwaniu nieprzyjemnego zapachu i skutecznej absorpcji fenoli, tłuszczy czy białek. Tym sposobem zyskujemy alkohol czysty, bez żadnych niepożądanych substancji, mogących zepsuć jego smak i aromat. Węgla można użyć do filtrowania wody.


Węgiel kokosowy Storms


Ten produkt charakteryzuje się bardzo wysoką jakością. Wykonany został specjalnie do oczyszczania alkoholu. Produkt stosowany jest do odbarwiania, klarowania i oczyszczania w produkcji gorzelniczo-spirytusowej i spożywczej.


Węgiel Coobra


Węgiel Coobra służy do filtrowania, oczyszczania wody lub destylatów. Produkt pozwala otrzymać płyn czysty w smaku i zapachu. Główne zadania węgla Coobra to eliminowanie mikro-zanieczyszczeń; odbarwianie alkoholu, usuwanie nieprzyjemnego zapachu oraz skuteczna absorpcja fenoli, tłuszczy czy białek. Węgiel może zostać też użyty do przefiltrowywania wody.


Płynny węgiel aktywny


Wyjątkową zaletą aktywnego węgla w płynie jest to, że dodany w trakcie fermentacji nastawu już na tym etapie wiąże trwale niepotrzebne i uboczne produkty. Dzięki temu produkt pozwala na uzyskanie spirytualiów o dużo wyższych walorach smakowych i zapachowych niż w przypadku użycia bardziej tradycyjnych metod filtracji. Węgiel aktywny płynny najlepiej dodać do nastawu na samym początku fermentacji. Produkt charakteryzuje się tym, że doskonale adsorbuje niepożądane produkty smakowo - zapachowe, powstające w czasie fermentacji.


Węgiel aktywny Fantom


Węgiel aktywny Fantom to produkt, służący głównie do filtrowania i oczyszczania wody oraz destylatów. W wyniku zastosowania produktu możemy otrzymać czysty płyn zarówno w smaku, jak i aromacie. Węgiel Fantom to wysoce skuteczny węgiel kamienny, odznaczający się wysokim współczynnikiem absorpcji.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 546

E-mail: kontakt@kozuba.pl

O czym należy pamiętać przy produkcji alkoholu? Co jest niezbędne do jego wykonania w domu? Czy węgiel aktywny to dobry produkt filtrujący? Odpowiedzi na te inne pytania właśnie na naszej stronie!