dzwięk

Kozuba i Synowie na Festiwalu Cittaslow

2014-06-10

To dopiero była ekipa: Rycerz, Kat, Dama Dworu, Starkus, White Dog i nalewka z Rokitnika. Gmina Nidzica po raz pierwszy brała udział w Festiwalu Cittaslow, którego celem jest promocja miast, lokalnego rzemiosła, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego, dorobku artystycznego, a także lokalnych firm. A że Z.Kozuba i Synowie wrośli swoimi korzeniami głęboko w nidzicką ziemię, nie mogło ich tam zabraknąć.

Kozuba i Synowie na Festiwalu Cittaslow

 

Organizowany pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego Festiwal Cittaslow, który odbył się 24 maja w Rynie, ściągnął nabrzeże Jeziora Ryńskiego tłumy turystów. Każde z 17 miast, które należą do Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Cittaslow promowało to, co ma najlepsze. Dlatego na stoisku Nidzicy nie mogło zabraknąć marki lokalnie działającej destylarni Z.Kozuba i Synowie.

Z.Kozuba i Synowie postarali się, by nikt nie odszedł spod stoiska z pustymi... rękoma? Wróć- z pustymi ustami. I to dosłownie. Dlatego do Rynu wyjechały z destylarni trzy kartony wybitnych trunków. Na stoisku dumnie prężyły się: Starkus, White Dog oraz nalewki z Rokitnika i Żurawiny. Swoją drogą może i lepiej, że kartony były tylko trzy, bo to w końcu impreza marszałkowska, którą odwiedziły czołowe stacje telewizyjne. A trochę głupio by wyglądało, gdyby co drugi uczestnik festiwalu przechadzał się po nabrzeżu tak, jakby dopiero zszedł z jachtu targanego szkwałem...